Με Χρυσό γύρισε η Μαρία Ελένη Καλακώνα από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ilca4! – Σε εορταστικό κλίμα την υποδέχθηκε ο Δήμος Πάρου
Σε εορταστικό κλίμα και με μεγάλη περηφάνια ο Δήμος Πάρου υποδέχθηκε τη Δευτέρα την αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Πάρου, Μαρία Ελένη Καλακώνα, η οποία επέστρεψε μετά το θρίαμβο στο Κάντιθ της Ισπανίας, όπου και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία under18 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ilca4 (Lazer) και παράλληλα κατετάγη δεύτερη στη γενική κατηγορία.
![](https://www.kykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/04/343153056_1085440002265760_5371980468059450773_n-1024x768.jpg)
![](https://www.kykladiki.gr/wp-content/uploads/2023/04/343141302_260147993110742_7789828529245296206_n.jpg)